ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД УКРАЇНИ У КИЄВІ: Регіональний ландшафтний парк "Парк партизанської слави"

Category Archives: Карта

Відео і фото для ЗМІ: історія цієї забудови і діяльності біля великого озера

Ще до 2002 року (уточнюємо) на цій території регіонального ландшафтного парку виникла будівля. Згодом її легалізували (власник будівлі кафе “Колиба” ТОВ “Тур-Інвест” зареєстрував у 2008 році своє майно у БТІ , отримав право власності).

У 2002 році район виділив місце для потреб СПД Костюк (родич голови району того періоду). Через кілька років він продав дану нерухомість, хоча на нашу думку, не мав право цього робити. А Колиба вже нібито користується законними документами на нерухомість. (Треба дивитися всі судові рішення з ними.)

У 2003 році мова йшла про 0,115 га площі, а перед нещодавньою пожежею самовільно зайнята ділянка складала вже 0,25 га.

Пізніше були судові засідання, був вирок суду про незаконність розміщення споруди. Але його не виконали.

Далі були ще судові засідання, але через те, що представник КП УЗН Дарницького району не з’явився на засідання і не надав запитані судом матеріали, рішення про незаконність будівлі Колиби прийнято не було.

Навколо цієї будівлі площа обслуговування офіціантами постійно розширювалась.

На гугл-карті це добре видно:

Слідкуймо за порушеннями в нашому РЛП!

11 грудня 2020 року загорілась будівля Колиби. Добре, що без жертв. Наскільки нам відомо, лише легкі ушкодження отримав охоронець приміщення.
Пожежники загасили пожежу. Ми дуже раді, що сусідні дерева не зайнялися!

Після того, як демонтували залишки згорілого приміщення ми можемо побачити, скільки простору звільнилось:

 (клікніть, щоб збільшити)

Подивіться яка площа! І на неї немає документів про оренду.
Єдине, що було легалізовано – це будівля колиби – просто посеред регіонального ландшафтного парку!

Також важливо розуміти, що навколо великого озера має бути 50-метрова прибережна захисна смуга (див. статтю 88 Водного кодексу). А по факту, відстань від кромки води озера до краю вкладеної тротуарної плитки складає лише 14 метрів!

(клікніть, щоб збільшити)

Друзі, ми закликаємо слідкувати за протизаконною діяльністю підприємців і за злочинною бездіяльністю балансоутримувача території нашого РЛП для того, щоб не допускати знищення дерев, ландшафтів, флори і фауни нашого парку.

Пишіть нам, якщо побачите підозрілі дії або бездіяльність щодо правопорушень, наприклад, якщо побачите електропроводку на деревах.
Давайте піклуватись про те, щоб і нам і нашим дітям було де насолоджуватись красою природи і милозвучним співом птахів!

То чи відхилили злочинний Проект організації території ППС?

Протягом 2016-2018 років активісти-захисники природи нашого РЛП працювали на те, щоб не допустити прийняття злочинного проекту організації території ППС, який передбачав не більше 5% заповідної території, і, по суті, перетворював РЛП у шумний торговельно-розважальний комплекс під відкритим небом.

Наприкінці 2018 року відбулось засідання Екологічної комісії, на якому мали прийняти рішення щодо припинення погодження проекту організації території (ПОТ) регіонального ландшафтного парку “Партизанська слава” виконавцем ПП “Центр екологічного управління” (м. Мелітополь).

З наведених нижче копій рішення виглядає, що:

  1. питання розглянули
  2. вирішили звернутись до Управління екології та природних ресурсів…
  3. вирішили звернутись до КО “Київзеленбуд” прозвітувати про виконання бюджету…

А от про рішення по суті питання НІЧОГО НЕ НАПИСАНО…

От ми й запитуємо себе: чи відхилили злочинний Проект організації території ППС?

А якщо ПОТ відхилений, то коли конкретно буде створена Спеціальна адміністрація в нашому РЛП? (Саме вона має оголосити конкурс на проект організації території РЛП, і саме з нею має співпрацювати організація, яка розроблятиме ПОТ – див. п. 2.1 Положення про ПОТ РЛП.)

 

Звернення активістів щодо оновленого Проекту організації території нашого РЛП

Ми прочитали дану оновлену версію “ПРОЕКТУ ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕРИТОРІЇ РЕГІОНАЛЬНОГО ЛАНДШАФТНОГО ПАРКУ «ПАРТИЗАНСЬКА СЛАВА», ОХОРОНИ, ВІДТВОРЕННЯ ТА РЕКРЕАЦІЙНОГО ВИКОРИСТАННЯ ЙОГО ПРИРОДНИХ КОМПЛЕКСІВ ТА ОБ’ЄКТІВ” (далі ПОТ).

Висновки, які робимо:

  1. 99% зауважень, які ми надали стосовно попередньої версії даного документу НЕ враховані. Єдина помітна зміна – збільшення площі заповідної зони до 8.8%.

  1. При цьому під господарську діяльність віддають ті самі 45.3% території регіонального ландшафтного парку. А це означає, що на цих 45% природоохоронної території планують створювати всі зручності для ведення господарства і бізнесу, а отже природа не буде збережена. І це – неприпустимо для регіонального ландшафтного парку – втратити так багато через господарську діяльність, в якій, насправді, нема потреби. Для бізнесу і розваг в Дарницькому районі неподалік є інші парки, добре пристосовані для цього – наприклад, Парк імені воїнів-інтернаціоналістів.
    Звертаємо увагу, що у Наказі № 530 від 29 грудня  2005 року “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо складу та змісту Проектів організації територій установ природно-заповідного фонду України” зазначається наступне: “Дуже бажано, зважаючи на першочерговість природоохоронної та рекреаційної функцій РЛП, щоб площа господарської зони була меншою за площу зони регульованої рекреації чи заповідної (заказної) зони. Вона може зменшуватися на користь зони стаціонарної рекреації.”

Запропоноване функціональне планування РЛП

  1. Детально не описаний теперішній стан ландшафтів, щоб гарантувати їх збереження. Без детального опису нема чого зберігати. А якщо не збережуть ландшафти – то втратять регіональний ландшафтний парк. А це суперечить потребам більшості відвідувачів, спортсменів, людей з дітьми, мешканців Червоного Хутору.
  2. Ця нова версія ПОТу не є публічною – ми змогли прочитати її лише після звернення депутата. Таким чином здійснюється спроба приховати від громадськості плани із здійснення суттєвих змін на території об’єкту природно-запоівдного фонду України.
  3. Досі не є з’ясованим питання щодо втрачених територій регіонального ландшафтного парку – при його створенні було 115 га, а тепер стало 95 га. Тому планувати приєднання нових територій за таких обставин означає приховувати старі злодіяння (вилучення 20 га з території регіонального ландшафтного парку без офіційного документального рішення про це).

Отже, дана версія ПОТу суперечить громадським інтересам та задачам, які стоять перед регіональним ландшафтним парком.

Тому ми знову вимагаємо переробити ПОТ відповідно до наданих нами конструктивних зауважень, задач РЛП і рекомендацій Наказу № 530 від 29 грудня  2005 року “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо складу та змісту Проектів організації територій установ природно-заповідного фонду України”.

Опитування: Де розмістити майданчики для пікніків?

для пикников 3 s cropped1
Натисніть на зображення, щоб збільшити його (відкриється у новій вкладці).

Громадське обговорення 9.07.2015

9 липня в парку відбулось громадське обговорення проблем парку і варіантів їх рішень.

100_4440_s

Крім особистих виступів присутніх, була проведена робота в групах, яка виявила інтереси різних людей щодо Парку партизанської слави:

  • Тих, хто прагне відпочивати у чистому недоторканому природному середовищі
  • Людей, які мають бізнес-інтереси в парку
  • І відвідувачів з більш типовим ставленням до парку, як місця для різних видів відпочинку

Всі основні думки, вироблені в групах, були записані і відображені на картах парку.

Відеозаписи більшої частини громадського обговорення:

Дивіться також відео-сюжет:

Всі фотографії дивіться тут.

Ми плануємо додати деталі про зустріч у цей звіт. Будь ласка, пишіть нам в коментарях свої питання, щоб ми знали, що саме потрібно додатково тут написати.

Карта рекреаційних та інфраструктурних об’єктів парку