Category Archives: Нормативно-правова база
Екологічна комісія підтримала Проект рішення про заборону рубок в зелених зонах м.Києва
21 березня, символічно у Міжнародний день лісів, екологічна комісія Київради підтримала Проект рішення щодо введення мораторію на формувальне, санітарне та омолоджувальне обрізання дерев у місті Києві протягом двох років з урахуванням правок Управління екології та природних ресурсів КМДА.
Програма розвитку зеленої зони м. Києва так і не торкнулась нашого РЛП
Виявляється, вже тривалий час діє “Програма розвитку зеленої зони м. Києва…”, яка є попереднім етапом і основою наступних робіт щодо інвентаризації, встановлення і закріплення меж озеленених територій та встановлення обмежень (обтяжень) на використання земельних ділянок у відповідності з постановою Кабміну України від 25.08.2004 р. N 1094 “Про затвердження Порядку розроблення проектів землеустрою з організації та встановлення меж території природно-заповідного фонду, іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного значення”.
Проте не бачимо, щоб її виконання торкнулося нашого об’єкту природно-заповідного фонду — РЛП “Парк партизанської слави”. Хоча це не так вже й дивно, якщо взяти до уваги сотні рішень міськради, які паралельно виділяли і продовжують виділяти землю в межах зелених зон під будівництво.
“Програма розвитку зеленої зони Києва до 2010 року та концепції формування зелених насаджень в центральній частині міста” була затверджена ще рішенням Київради №806 / 3381 від 19 липня 2005 року.
Природно, даний документ в першу чергу передбачав проведення інвентаризації зелених зон, щоб мати уявлення про те, що і як фактично змінилося за їх площі і розташуванню. Також КМДА доручалося забезпечити розробку і узгодження проектів землеустрою “з організації та встановлення меж та режимів використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, лісового фонду і зелених насаджень загального користування”.
Цією Програмою в т.ч. було накладено мораторій на вилучення земель з території об’єктів благоустрою зеленого господарства міста. Однак, без правильної фіксації територій усіх парків та скверів Києва в держземкадастр, цей мараторій, як уже не раз писала KV, діє лише номінально.
Протягом десятка років до зазначеної програми вносилися зміни, в основному стосуються лише продовження її дії. Це і дозволяло чиновникам КМДА уникати розглядів “по суті”. Наприклад 07 липня 2016 року дію даної програми було продовжено рішенням Київради №572 / 572 до 31 грудня 2017 року. Тоді передбачалося, що інвентаризація зелених зон точно буде завершена до кінця 2017 року.
По суті, Програма розвитку зелених зон Києва до 2010 року фіксувала площі і розташування всіх зелених зон на території міста, згідно з даними номінально чинного Генплану розвитку Києва до 2020 року. Фактично ж, і абсолютно всім депутатам Київради це добре відомо, сотні рішень міськради паралельно виділяли і продовжують виділяти землю в межах цих зелених зон під будівництво.
Мимоволі згадуються такі болючі слова: “Коли буде зрубане останнє дерево, коли буде отруєна остання річка, коли буде спіймана остання птаха, — тільки тоді людина зрозуміє, що гроші не можна їсти…”
Детальніше про це можете прочитати в більш довгій оригінальній статті.
Нагадаємо, що при створенні нашого РЛП, його площа була 115 га, а згідно останніх документів, які стосуються парку, становить ніби вже 95 га.
Зважаючи на це, ми вимагаємо створити Адміністрацію РЛП “Парк партизанської слави”, яка, зокрема, має гарантувати незмінність площі нашого РЛП.
Важлива інформація від Мінприроди стосовно Проекту організації території
Що робити, якщо ви побачили правопорушення в парку
Якщо ви побачили правопорушення в парку (наприклад, заїзд приватного автотранспорту або розведення багать у пожежонебезпечний період) і хочете зупинити його і попередити наступні такі порушення — одразу викликайте ПОЛІЦІЮ — телефонуйте 102!
Приїде патрульна поліція (якщо не приїде, начальником Управління патрульної поліції у м. Києві є сержант поліції Зозуля Юрій Георгійович, гаряча лінія (044) 254-94-88).
Після цього вимагаємо викликати групу з Дарницького райвідділу поліції для фіксації порушень законодавства в парку! Оформити документи про порушення може тільки група з райвідділу.
Дізнайтесь у поліцейських, яким чином ви можете проконтролювати реєстрацію цих даних про правопорушення.
Положення про парк Партизанської слави
Одним з основних документів, який регламентує функціонування парку, є Положення про РЛП “Парк Партизанської слави”, згідно з яким парк Партизанської слави є природоохоронною, рекреаційною установою місцевого значення, і щодо нього встановлюється особливий режим охорони.
Відповідно до п.2.1. Положення парк створено з метою збереження, відтворення та раціонального використання природних комплексів та ландшафтів з характерною флорою та фауною, що являють собою природну, історичну, природоохоронну, наукову, оздоровчу та естетичну цінність.
На РЛП покладається виконання таких основних завдань:
- створення умов для організованого туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних природних комплексів та об’єктів;
- розробка і впровадження наукових методів охорони природних комплексів;
- виконання комплексу заходів, що забезпечують формування довговічних, здорових лісів, стійких проти несприятливих умов середовища, обумовленого близькістю великого міста, значним рекреаційним навантаженням.
П.4.1. Положення визначено, що з метою збереження, відтворення, охорони та ефективного використання природних комплексів, територія парку поділяється на такі функціональні зони:
– заповідна зона
– зона регульованої рекреації
– зона стаціонарної рекреації
– господарська зона.
Функціональне зонування території РЛП здійснюється на підставі Проекту організації його території, що затверджується в установленому порядку.
Нормативно-правова база
- Закон України “Про природно-заповідний фонд України” від16.06.1992р. № 2456-XII
- Положення про Проект організації території РЛП, охорони, відтворення, та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів
- Положення про рекреаційну діяльність у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду України
- Рішення Київської міської ради від 17 лютого 1994р. №14 про надання парку Партизанської слави статусу РЛП
- Рішення Київської міської ради від 28 грудня 2006р. №592/649 про оформлення КП УЗН Дарницького району права на користування земельною ділянкою для реконструкції, експлуатації та обслуговування РЛП Партизанської слави
- Рішення Київської міської ради про зарахування до комунальної власності територіальної громади об’єктів реконструкції парку Партизанської слави від 16 вересня 2010р. №24/4836
- Правила благоустрою міста Києва
- Постанова Кабінету Міністрів України Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд від 24.07.2013р. № 541