Бережімо дерева нашого РЛП – бережімо цю красу!
Багато з відвідувачів нашого РЛП помітили, що за останні роки в парку зменшилась кількість столітніх сосен. А ті дерева, які висаджуються силами балансоутримувача (КП УЗН Дарницького району), часто є інвазійними (чужими для екосистеми РЛП), і тому можуть з поступово змінити наш парк до невпізнаваності…
Дивіться фото у Facebook-пості на цю тему – більшості з цих дерев на сьогодні вже не існує.
Тому дуже добре, що знайшлись люди, які зняли відео про те, як наш РЛП виглядав, у 2021 році!
Були різні припущення щодо причин загибелі дерев: зменшився рівень підземних вод, розмноження короїду, людський фактор. Якщо так піде й далі то в РЛП не залишиться дерев…
І можливо, хтось не знає, а регіональних ландшафтних парків у Києві лише три…
Для багатьох із нас парк виконує різні функції:
- тихий відпочинок на природі,
- хтось розважає дітей на каруселях,
- комусь потрібно зробити шаплик та ін.
Один із керівників УЗН Дарницького району вважає, що в РЛП, який є у них на балансі (і має бути під охороною), потрібно створити умови тільки для розваг людей, що в цьому їх основна задача. Але ми з нею не погоджуємось. Людина є частиною природи, і ми не можемо ставитись до неї як споживчі – маємо ставитись до природи як до партнера.
За допомогою працівників КО «Київзеленбуд» ми провели наступний аналіз. Цитуємо:
За результатами розгляду повідомляємо про наступне. Працівниками КП УЗН Дарницького району на своїх балансових територіях видаляються аварійні, сухостійні та фактні дерева, які несуть загрозу майну, життю та здоров’ю мешканців. Видалення здійснюється відповідно до вимог «Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 № 1045.
За період 2018-2020 років на балансових територіях підприємства були видалені аварійні та сухостійні дерева, в переважній більшості сосна звичайна, клен гостролистий, акація біла, липа широколиста, тополя канадська, горобина звичайна, в кількості:
- в 2018 році – 583 дерева (в тому числі в парку «Партизанської слави» 256 дерев),
- в 2019 році 595 дерев (в тому числі в парку «Партизанської слави» – 157 дерев),
- в 2020 році – 605 дерев (в тому числі в парку «Партизанської слави» – 156 дерев).
За період 2021-2022 та в I кварталі 2023 на території парку видалялись аварійні, сухостійні та фаутні дерева, а саме:
- в 2021 році – 135 дерев, з них 106 хвойних порід та 29 листяних порід;
- в 2022 році – 141 дерево, з них 129 хвойних порід та 12 листяних порід;
- в I кварталі 2023 року – 43 дерева, з них 36 хвойних порід та 7 листяних порід.
Для багатьох це лише цифри, але, якщо взяти 2018 рік, в якому загибла більшість сосен – аж 256 дерев – хто не пам’ятає, в цьому році розпочався ремонт у парку, який тривав два з половиною роки. Саме тоді здійснили розширення доріжок. А створення поливної системи так і не зробили. Тоді пошкодили і порубували корені столітніх сосен, через що ці дерева почали гинути…
Найприкріше – що КП УЗН Дарницького району брала участь в цьому у ролі підрядної організації. – Організація, директор якої підписав Охоронне зобов’язання, чомусь цього не береже дерева РЛП… Невже 569 дерев тільки за три роки варті розширення доріжок?!
Може не потрібно ділянки парку роздавати в оренду?!
Не потрібно з нього робити ресторан чи кав’ярню!
Залишите природу РЛП з його фауною у спокої!
Щодо періоду з 2021 року по 1 квартал 2023 року. Кількість загиблих дерев зменшилась, але продовжується – і ось чому:
За висновками спеціалістів, які були в парку, основною причиною загибелі дерев назвали пошкодження їх коренів, а саме: засипання їх шаром ґрунту та висадкою газонної трави, яка не дає кореням в повної мірі отримувати вологу; а інша причина – це коли корені дерев виходять з-під землі назовні і не прикриті мульчою (яка зберігає вологу) – це можна добре спостерегти біля мотузкового парку. За цей період загинули 847 дерев!
Якщо нічого не робити, то скоро газон в РЛП залишиться без сосен – будуть самі декоративні дерева, яким чомусь віддано пріоритет. Така недбалість балансоутримувача — КП УЗН Дарницького району — призводить до поступового знищення екосистем нашого РЛП… Саме тому ми прагнемо створити Адміністрацію РЛП із уповноваженими дбайливими екологами в штаті! Але, звичайно, КП УЗН проти цього…
Давайте не будемо байдужими та збережемо Парк партизанської слави для наших дітей, онуків і правнуків!