ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД УКРАЇНИ У КИЄВІ: Регіональний ландшафтний парк "Парк партизанської слави"

Category Archives: Опитування

Опитування: Де розмістити майданчики для пікніків?

для пикников 3 s cropped1
Натисніть на зображення, щоб збільшити його (відкриється у новій вкладці).

Патрулювання 5.07.2015

Сьогодні приблизно з 16:00 до 18:00 пройшовся парком, пофоткав нові контейнери-дзвони, зняв на відео шумні заходи і поспілкувався із відвідувачами парку щодо порушень і про нове зонування Парку партизанської слави.
Дізнався декілька цікавих речей 🙂

Отже, про все це по порядку і з ілюстраціями:

Результати онлайн опитування

Згідно з результатами онлайн опитування мешканці відвідують парк Партизанської слави переважно у вихідні (більше 60%). Що стосується заходів та активностей, до яких долучаються відвідувачі, то 61,5% респондентів зазначили, що вони прогулюються та милуються природою, 46,2% катаються на велосипеді, 38,5% займаються спортом, 34,6% влаштовують пікніки, 30,8% приходять з дітьми на дитячий майданчик. Нечасто відвідувачі беруть участь у масових заходах в парку та відвідують кафе/ресторан (менше 8%). 7,7% респондентів зазначили, що вигулюють в парку домашніх тварин.

Проблеми, вирішення яких найбільше турбує відвідувачів парку, за результатами онлайн опитування та опитування, проведеного активістами, збігаються так само, як і оцінка теперішнього стану парку за десятибальною шкалою (середній бал 5,69). Так, 84,6% респондентів зазначили, що потрібно заборонити заїзд автомобілів на територію парку. Також близько 77% вважають, що в парку потрібно встановити більше урн та контейнерів і штрафувати за залишення сміття. 65,4% респондентів визнали необхідним патрулювання території парку задля дотримання правопорядку.

ППС_результати он-лайн опитування

 

Серед респондентів були ті, хто виявив бажання брати участь в екологічних акціях та слідкувати за дотриманням правил благоустрою та природоохоронного законодавства на території парку.

Результати онлайн опитування (таблиця)

Опитування

Результати опитування

Результати опитування відвідувачів парку Партизанської слави, проведені активістами 28.03 та 04.04.2015р., показали, що в середньому відвідувачі оцінюють стан благоустрою парку на 6 балів з 10 (при цьому майже всі відвідувачі зазначали, що парк має значно вищий потенціал).

Найактуальнішими проблемами парку протягом останніх років залишаються: стан і кількість громадських вбиралень, заїзд автомобілів, сміття на території парку. Ці проблеми турбують більше 77% респондентів.

65% опитаних погодились з тим, що територію парку необхідно патрулювати, щоб забезпечити дотримання правопорядку та правил поведінки, 75% – що порушників необхідно штрафувати за залишення сміття в парку.

Опитування

 

Що стосується питання вигулу домашніх тварин на території парку, то більшість респондентів схилялись не до повної заборони, а наголошували, що дотримання власниками тварин правил вигулу (вигул на повідку, з намордником, прибирання екскрементів) вирішить більшість пов’язаних з цим проблем.

Серед цікавих побажань і пропозицій, які висловили відвідувачі були, наприклад, такі:

Відремонтувати туалети, щоб працювали цілий рік; облаштувати місця для пікніків за дитячою зоною ближче до майданчика для собак (щоб дим не заважав дітям), вказівники в картинках (із зображеннями); забезпечити, щоб власники собак прибирали екскременти (роздати пакети), вдягали на собак намордники; для розпалу багаття облаштувати спеціальні місця

“Оновити атракціони, зробити біля них вивіски про техогляди. Більше поваги до відпочиваючих збоку персоналу.”

Огородити територію, зробити 10 входів (вхід платний 5-10 грн), прибирати, слідкувати за порядком; зробити бесідки з мангалами. Прибрати кіоски. Забезпечити дотримання правил вигулу собак (в намордниках, щоб господарі після собак прибирали)

Відремонтувати туалети, відремонтувати корти. Менше кафе. Зробити ковзанку (хоккей), скейт-парк – але не будувати в лісі (можна їх облаштувати за великим стадіоном), менше втручатись в природнє середовище. Забезпечити умови для катання на лижах.”

“Облаштувати урни (повісити пакети біля дерев на місцях для пікніків). Облаштувати ще один дитячий майданчик. В районі атракціонів і сцени обмежити розпалювання багаття та заборонити вживання алкоголю. Забезпечити дотримання правил вигулу собак. Встановити нові атракціони, відремонтувати старі. Запровадити контролюючу службу, службу з постійного прибирання території. Можливо, встановити біотуалети (але контролювати їх чистоту). Проводити суботники.” 

“Збирати регулярно сміття, проводити роз’яснювальну, виховну роботу з відвідувачами, підвищити культуру відпочинку“.

Таблиця “Результати опитування”