ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД УКРАЇНИ У КИЄВІ: Регіональний ландшафтний парк "Парк партизанської слави"

Category Archives: Загальна інформація про парк

Послухайте спів пташок записаний в нашому РЛП і поруч із ним

В нашому регіональному ландшафтному парку (РЛП) на озері записали коротке відео зі співом пташок.
А поруч із нашим РЛП є Микільське лісництво. Там ми записали спів пташок. – Можете зберегти собі посилання на нього, щоб у будь-який момент відчути себе у лісі.

Бережімо дерева нашого РЛП – бережімо цю красу!

Багато з відвідувачів нашого РЛП помітили, що за останні роки в парку зменшилась кількість столітніх сосен. А ті дерева, які висаджуються силами балансоутримувача (КП УЗН Дарницького району), часто є інвазійними (чужими для екосистеми РЛП), і тому можуть з поступово змінити наш парк до невпізнаваності…

Дивіться фото у Facebook-пості на цю тему – більшості з цих дерев на сьогодні вже не існує.

Тому дуже добре, що знайшлись люди, які зняли відео про те, як наш РЛП виглядав, у 2021 році!

 

Були різні припущення щодо причин загибелі дерев: зменшився рівень підземних вод, розмноження короїду, людський фактор. Якщо так піде й далі  то в РЛП не залишиться дерев…

І можливо, хтось не знає, а регіональних ландшафтних парків у Києві лише три…

Разючі відмінності у результатах перевірок Державної екоінспекції за 2021 і 2020 роки!

Зараз, влітку 2021 року, нас вразило те, наскільки відрізняються результати перевірки Державною екологічною інспекцією (ДЕІ) території біля великого озера в нашому РЛП в порівнянні з результатами перевірки у 2020 році. Ось подивіться:

За результатами переврки здійсненої 3.06.2020, загальний розмір збитків заподіяний державі внаслідок засмічення земельних ділянок будівельними відходами становить 20 135 718 грн. – двадцять мільйонів! (Див. акт.)

ДЕІ навіть пост у Фейсбуці про це зробили:

А через рік на тому самому місці, на якому вже лежала та сама бруківка, провели перевірку і у відповідному акті (див. 1 і 2) від 26.05.2021 зазначили: “розміру шкоди, заподіяної природним комплексам територій та об’єктів природно-заповідного фонду, внаслідок знищення газону звичайного, проїзду одиниці транспортного засобу на території РЛП… …становить 7311,68 (сім тисяч…)

Нас засмучує, що:

1) ніхто не поніс відповідальності за шкоду заподіяну у 2020 році і не компенсував державі 20 мільйонів гривень

2) в тому ж самому місці намагались звести незаконну будівлю взимку 2021

3) в тому ж самому місці таки встановили незаконну споруду навесні 2021

4) шкоду нанесену довкіллю в цьому місці оцінили лише у 7 тисяч гривень, хоча:

  • близько 20 дерев на цьому місці засохли після того, як їх обклали плиткою (про це ми писали у Фейсбуці)
  • гучна музика, яка звідти лунає, явно дуже негативно впливає на природу і суттєво погіршує якість відпочинку відвідувачів нашого РЛП
  • людям дихати свіжим повітрям заважають дим від кальянів і мангалу
  • трав’яний настил псує автотранспорт, який проїжджає незаконно

Дуже сподіваємось відновити цю природну територію і повернути якісний відпочинок нашим відвідувачам!

Відео і фото для ЗМІ: історія цієї забудови і діяльності біля великого озера

Ще до 2002 року (уточнюємо) на цій території регіонального ландшафтного парку виникла будівля. Згодом її легалізували (власник будівлі кафе “Колиба” ТОВ “Тур-Інвест” зареєстрував у 2008 році своє майно у БТІ , отримав право власності).

У 2002 році район виділив місце для потреб СПД Костюк (родич голови району того періоду). Через кілька років він продав дану нерухомість, хоча на нашу думку, не мав право цього робити. А Колиба вже нібито користується законними документами на нерухомість. (Треба дивитися всі судові рішення з ними.)

У 2003 році мова йшла про 0,115 га площі, а перед нещодавньою пожежею самовільно зайнята ділянка складала вже 0,25 га.

Пізніше були судові засідання, був вирок суду про незаконність розміщення споруди. Але його не виконали.

Далі були ще судові засідання, але через те, що представник КП УЗН Дарницького району не з’явився на засідання і не надав запитані судом матеріали, рішення про незаконність будівлі Колиби прийнято не було.

Навколо цієї будівлі площа обслуговування офіціантами постійно розширювалась.

На гугл-карті це добре видно:

Слідкуймо за порушеннями в нашому РЛП!

11 грудня 2020 року загорілась будівля Колиби. Добре, що без жертв. Наскільки нам відомо, лише легкі ушкодження отримав охоронець приміщення.
Пожежники загасили пожежу. Ми дуже раді, що сусідні дерева не зайнялися!

Після того, як демонтували залишки згорілого приміщення ми можемо побачити, скільки простору звільнилось:

 (клікніть, щоб збільшити)

Подивіться яка площа! І на неї немає документів про оренду.
Єдине, що було легалізовано – це будівля колиби – просто посеред регіонального ландшафтного парку!

Також важливо розуміти, що навколо великого озера має бути 50-метрова прибережна захисна смуга (див. статтю 88 Водного кодексу). А по факту, відстань від кромки води озера до краю вкладеної тротуарної плитки складає лише 14 метрів!

(клікніть, щоб збільшити)

Друзі, ми закликаємо слідкувати за протизаконною діяльністю підприємців і за злочинною бездіяльністю балансоутримувача території нашого РЛП для того, щоб не допускати знищення дерев, ландшафтів, флори і фауни нашого парку.

Пишіть нам, якщо побачите підозрілі дії або бездіяльність щодо правопорушень, наприклад, якщо побачите електропроводку на деревах.
Давайте піклуватись про те, щоб і нам і нашим дітям було де насолоджуватись красою природи і милозвучним співом птахів!

Про те, чому в нашому РЛП не можна їздити верхи

Можливо ви не знаєте, та їзда верхи в нашому регіональному ландшафтному парту заборонена. Так вказано у додатку про заповідний режим Охоронного зобов’язання, підписаному директором КП УЗН Дарницького району при передачі нашого РЛП на баланс його організації.

З іншого боку, між нашим РЛП і лінією метро є велика частина Микільського лісу, де, як нам відомо, заборони на їзду верхи нема. Тож всі, хто любить коней, можуть їздити на них зовсім поруч.

Ми хочемо пояснити чому в РЛП встановлена ця заборона.

Забудовники виграють суди проти захисників природи?

Нажаль, Дарницький районний суд (Київ) прийняв рішення стягнути з активістів, що захищали озеро Качине на проспекті Григоренка близько 196 тис. грн на користь забудовника. Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці “Озеро Качине”. Деякі деталі можете прочитати у публікації.

З високою імовірністю, озеро Качине засиплять під новобудову Непопа. Київ та Україна втратить одне з історичних озер.

Чи не стане це прецедентом для забудови лісу і території РЛП?

Як цьому протидіяти говоритили з адвокатом, юристом УГСПЛ Вікторією Петрук, екоактивістками Тамарою Харчилавою(Tamara Kharchylava) та Вікторією Бегаль(Viktoriia Behal). Дивіться відео-запис цієї розмови.

Відпочиваймо так, щоб зберегти цю красу!

Друзі, багато хто з нас любить приходити в наш РЛП для того, щоб засмажити шашлик і поспілкуватись у компанії з гарними друзями, пограти у різні ігри…

При цьому, ми приносимо з собою їжу в різній упаковці, часто беремо з собою одноразовий посуд.

Ми дуже просимо вас, виносьте з РЛП всю ту упаковку і одноразовий посуд, які ви принесли! Будь ласка, спонукайте дітей, друзів і знайомих робити так само.

І ми будемо вам безмежно вдячні, якщо ви будете виносити з РЛП залишки перебування когось до вас — так ви очищатимете природню красу нашого РЛП від сміття — так ви повертатимете гармонію цьому прекрасному місцю!

Просто подивіться, які прекрасні фото можна зробити, коли в кадр не потрапляє сміття:

Більше фотографій — на ФБ-сторінці AG, Парк партизанської слави, Київ, 2018.

 

 

То чи відхилили злочинний Проект організації території ППС?

Протягом 2016-2018 років активісти-захисники природи нашого РЛП працювали на те, щоб не допустити прийняття злочинного проекту організації території ППС, який передбачав не більше 5% заповідної території, і, по суті, перетворював РЛП у шумний торговельно-розважальний комплекс під відкритим небом.

Наприкінці 2018 року відбулось засідання Екологічної комісії, на якому мали прийняти рішення щодо припинення погодження проекту організації території (ПОТ) регіонального ландшафтного парку “Партизанська слава” виконавцем ПП “Центр екологічного управління” (м. Мелітополь).

З наведених нижче копій рішення виглядає, що:

  1. питання розглянули
  2. вирішили звернутись до Управління екології та природних ресурсів…
  3. вирішили звернутись до КО “Київзеленбуд” прозвітувати про виконання бюджету…

А от про рішення по суті питання НІЧОГО НЕ НАПИСАНО…

От ми й запитуємо себе: чи відхилили злочинний Проект організації території ППС?

А якщо ПОТ відхилений, то коли конкретно буде створена Спеціальна адміністрація в нашому РЛП? (Саме вона має оголосити конкурс на проект організації території РЛП, і саме з нею має співпрацювати організація, яка розроблятиме ПОТ – див. п. 2.1 Положення про ПОТ РЛП.)

 

Держекоінспекція: КО “Київзеленбуд” порушує режим території об’єкту природно-заповідного фонду

Державна екологічна інспекція виявила, що в РЛП “Парк партизанської слави” встановлено самовільне використання території парку в наслідок проведення робіт з розширення площі існуючих пішохідних доріжок та внаслідок … облаштування існуючої грунтової доріжки покриттям ФЕМ, внаслідок чого знесено газон … що є порушенням режиму території об’єкту природно-заповідного фонду України.

Це веде до розгляду справи про адміністративне правопорушення вчинене КО “Київзеленбуд”.
Комунальному об’єднанню “Київзеленбуд” виставлена претензія на відшкодування шкоди заподіяної об’єкту природно-заповідного фонду України — нашому РЛП.

Також, комунальному об’єднанню “Київзеленбуд” видано припис щодо розроблення та затвердження в установленому порядку Проекту організації території РЛП “Парк партизанської слави” та вжиття заходів щодо приведення документів у відповідність із законодавством України про природно-заповідний фонд.

Цей офіційний документ підтверджує те, наскільки недбало працівники КО “Київзеленбуд”, зокрема і працівники КП УЗН Дарницького району (балансоутримувача нашого РЛП) ставляться до збереження існуючої природи парку і його ландшафтів.

Відповідь Держекоінспекції

Відповідь Держекоінспекції

Будемо слідкувати за виконанням КО “Київзеленбуд” пунктів зазначених у цій відповіді від Держекоінспекції.