ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД УКРАЇНИ У КИЄВІ: Регіональний ландшафтний парк "Парк партизанської слави"

Це наш ліс!

– Де може відпочити киянин від одноманітних буднів ?
– На природі.
– А де у Києві можна провести час у затишку серед природної краси?

Нам, дарничанам, дуже пощастило, що поруч є парк Партизанської слави, який більшість з нас називає просто «ліс».
Влітку сюди можна ходити на пікніки, можна купатись у озерах, ловити рибу, грати у футбол та волейбол… Взимку можна кататись на лижах, просто гуляти, катати дітей на санчатах.

Як люди відпочивають у лісі взимку:

  
 

…Судячи з того, як багато в лісі зламаних дерев, влітку знаходити дрова для шашлику буде досить легко:

  

У будь-яку пору року у лісі є люди – отже є сміття:

  

На жаль, дехто з відвідувачів лісу залишає тут чимало сміття. В основному це поліетиленові пакети, пластикові та скляні пляшки, одноразовий пластиковий посуд. Але придивіться: це не просто сміття. Усе це може стати вторинною сировиною і підлягає переробці.

Розкиданий по лісі пластик не гниє, не зникає. І коли ми приходимо сюди на пікнік, то перше, що доводиться робити – це шукати більш чисте місце та розчищати його від сміття. І це погіршує настрій: залишається відчуття забрудненості, а не гармонійного природного оточення.

Ще одна проблема полягає в тому, що влітку по лісу їздить занадто багато машин. Через це значна частина галявин перетворилась на перехрестя ґрунтових доріг – трави залишається все менше, місця для приємного затишного відпочинку майже немає.
Жителі Червоного хутора поклали чимало зусиль на те, щоб не пропустити машини у ліс. Вони вкопують загороджувальні стовпи:

 
Та приїздять спраглі до природи міщани, викопують стовпчики і все одно проїжджають у ліс. Культура!
Сусіди мої, дарничани! Я хочу і через декілька років приходити сюди відпочивати. І дітей своїх хочу приводити, бо поруч просто нема іншого кращого місця для їх відпочинку. Ви теж любите відпочивати у лісі і, так само як і я, помічаєте, наскільки забрудненим він стає, наскільки ліс втрачає природну привабливість через недбале ставлення відвідувачів.

Ми маємо гуртом захистити ліс від руйнування!
Це наш ліс!
Автор публікації Юрій Пивоваренко