ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД УКРАЇНИ У КИЄВІ: Регіональний ландшафтний парк "Парк партизанської слави"

Екологічна інспекція в ППС

15 листопада 2016 року в парку Партизанської слави в рамках діяльності відповідної робочої групи Екологічної комісії Київради відбулась зустріч, на якій були присутні працівники Державної екологічної інспекції в м.Києві, представники громадськості, зокрема Назаренко Ю.Б., активісти ГК «Качине джерельце» Задорожна Н.Ю., Корецький С.П., голова ГО «Екомоніторинг» Бригадир С.Я., заступник директора КП УЗН Дарницького району Метьолкін О.П, помічники депутатів КМР О.Новікова – Олександр Жигун та Г.Сандалової – Денис Черкашин.

dsc_0080  dsc_0072

Активісти в черговий раз звертали увагу на факти руйнівного впливу несанкціонованої господарської діяльності на природні комплекси парку, який є об’єктом природно-заповідного фонду та має високу ландшафтну та рекреаційну цінність. Однак зафіксувати відповідним чином ці порушення постфактум не вдалось, бо за таких погодних умов територія парку була вільною від кава-машин та пересувних розважальних комплексів, а результати знищення зелених насаджень були приховані шаром снігу.

dsc_0059  dsc_0090

Представники Державної екологічної інспекції в м. Києві наголосили, що до 25.11.2016 року ще триватиме планова перевірка діяльності  КП УЗН Дарницького району, зокрема і документації по ППС, а результатами позапланової перевірки, яка була здійснена екологічною інспекцією за зверненням прокуратури, попередньо вже  було встановлено, що КП УЗН Дарницького району не дотримується режиму території та об’єкта ПЗФ, а саме було виявлено розміщення на території парку торговельних майданчиків та розважальних комплексів, що є порушенням ст.7 ЗУ «Про природно-заповідний фонд України». Справу про адміністративне правопорушення було направлено до Дарницького суду, який 2 листопада 2016 року постановив у справі № 753/18631/16-п визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП, заступника директора з благоустрою та експлуатації на території ПЗФ «Парк Партизанської слави» КП  УЗН Дарницького району м. Києва. Однак суд обмежився лише винесенням усного зауваження чиновнику за порушення правил охорони та використання територій і об’єктів природно-заповідного фонду, хоч санкція статті передбачає і накладення штрафу до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

dsc_0096  dsc_0099

Фахівці Державної екологічної інспекції в м. Києві не виявили порушень у функціонуванні мотузкового парку Seiklar, але наголосили, що зелені насадження, які були надані для його облаштування, передаються з відповідним охоронним зобов’язанням, і у разі їх пошкодження, власник атракціону компенсуватиме шкоду.

Що стосується димаря готельно-ресторанного комплексу “Мисливський двір”, то інспектори запевнили, що відповідні приписи ними вже були складені і тепер підприємець зобов’язаний надати документи з інформацією про шкідливі викиди та сплатити штраф.

dsc_0111  dsc_0120

Представники відділу екологічного контролю природно-заповідного фонду, рослинного та тваринного світу Державної екологічної інспекції в м. Києві були запрошені на засідання Екологічної комісії Київради 16.11.2016р., де розглядатиметься питання ППС.

Попередньо спеціалісти висловили припущення, що вирішенню проблем парку може посприяти розробка у відповідності з чинним законодавством Проекту організації території РЛП із науково обгрунтованим зонуванням; посилення контролю за дотриманням природоохоронного режиму, зокрема патрулювання; а також урегулювання Департаментом міського благоустрою питання видачі дозволів на здійснення підприємницької діяльності на території парку.

Додаємо Акт 04/872а перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства про додержання режиму територій та об’єктів природно-заповідного фонду, складений в результаті цієї планової перевірки: