ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД УКРАЇНИ У КИЄВІ: Регіональний ландшафтний парк "Парк партизанської слави"

Як узгодити різні інтереси відвідувачів ППС

З 2009 року Парк партизанської слави став для мене відображенням суспільних проблем. Його засмічення підштовхнуло мене до організації акцій з прибирання сміття. З часом я знайшоа однодумців з якими ми організували дві загальнокиївські акції у 2010 році, а після того почали організовувати всеукраїнські акції “Зробимо Україну чистою!”. Ми, прості люди, змогли зробити так, щоб сотні тисяч українців протягом одного дня року збирали сміття в парках та інших місцях відпочинку — і тисячі з них докорінно змінювали і змінюють своє ставлення до найменших засмічень і почали позитивно впливати на друзів і знайомих.

Цей досвід показав, що організовані активні люди, діючи разом, здатні здійснювати реальні зміни.

Таким самим чином я хочу зробити так, щоб Парк партизанської слави став чистим і затишним місцем для душевного відпочинку і відновлення здоров’я.
Звичайно, є багато інших людей, які хочуть від нашого парку іншого:

 • Мамам з дітьми потрібні дитячі майданчики і дитячі розваги; їм потрібна безпека (захист від собак без намордників, наприклад)
 • Любителям пікніків потрібна територія, де розпал багать дозволений і є всі потрібні для пікніка речі
 • Бізнесменам потрібно, щоб якомога більше людей купляли в них якомога більше товарів і послуг і приносили якомога більші прибутки (і щоб при цьому сплачувати якомога менші податки і збори)
 • Власникам собак важливо мати можливість вільно і без намордників погуляти із домашніми улюбленцями
 • Спортсменам потрібне чисте повітря, і щоб собаки не нападали
 • Велосипедистам потрібні виділені велодоріжки, щоб вільно і швидко їздити
 • Любителям тихого відпочинку потрібна тиша і чиста природа, спів птахів, озера з черепахами і качками

Все це стало зрозуміло після числених опитувань відвідувачів парку. І нам потрібні додаткова інформація від вас, шановні відвідувачі, щоб ще краще розуміти ваші потреби! Пишіть коментарі до цієї публікації.

Та є одна серйозна проблема: більшість людей рідко замислюються про те, що парк притягуватиме їх та інших людей лише доти, доки в ньому буде зелена трава, затінок, запах хвої, поки можна буде побачити сорок, білочок, каченят і черепах… Рідко думають про цінність парку як живої екосистеми.

Тому вважаю, що всіх, хто має інтереси щодо Парку партизанської слави, мають дотримуватись головної вимоги: зберегти і сприяти життю всього парку, як складної живої системи, і узгоджувати свою діяльність із вимогами спеціалістів-екологів і архітекторів (це ще окреме завдання, зібрати ці вимоги в одному місці; для початку є Положення про РЛП ППС).

Затвердивши останній постулат як базовий для всіх відвідувачів парку, можна піти далі — узгодити інтереси різних груп відвідувачів парку.

Наприклад, бізнесмени можуть заробляти гроші, проводячи заняття з йоги і бойових мистецтв, інтелектуальні тренінги, скаутські табори і навчання, та продаючи корисні для здоров’я товари (фрукти, фреші) замість алкогольних напоїв. Привертати увагу до себе гучними звуками вони можуть у тій частині парку, яка віддалена від території для тихого спокійного гармонічного відпочинку.

Власники собак можуть підбирати екскременти за своїми улюбленцями так, щоб діти ненароком не замазались і не засмутили своїх батьків.

Таким чином є багато можливостей вирішувати конфлікти інтересів. І ми, як люди, які вболівають за долю ППС, маємо активно взаємодіяти з усіма зацікавленими сторонами, щоб якнайкраще зрозуміти всі інтереси і найкращим чином поєднати їх — і зробити Парк партизанської слави найкращим у Києві. — Пропонуйте в коментаріх свої варіанти, як узгодити інтереси різних людей, які бувають в парку.

Буду вдячний за конструктивну критику. (Якщо критикуєте, одразу пропонуйте кращі альтернативи.)

Комментариев: 2

 1. Ірина сказав:

  Погоджуюсь!
  Для того, щоб узгодити інтереси різних груп відвідувачів і забезпечити дотримання порядку, потрібні:
  1. Документи, що регламентують порядок здійснення будь-якої діяльності на території парку з чітко визначеним зонуванням (Положення, Проект організації території)
  2. Особа, яка контролюватиме дотримання норм цих документів всіма суб’єктами (відвідувачами, підприємцями, обслуговуючими організаціями).

  Зонування парку – це поки єдине, що не викликало негативної реакції у жодної з зацікавлених сторін. Про необхідність зонування говорили і Денис Півнєв, і Геннадій Сінцов, і архітектори, і екоактивісти.

 2. Ірина сказав:

  Проблема ще полягає в тому, що не всі усвідомлюють необхідність узгодження інтересів. Основною причиною конфлікту, як на мене, є те, що кожен сприймає парк як свій власний, відстоює тільки свої інтереси, забуваючи при цьому, що парк – це публічний простір, він є спільним.
  Публічний простір повинен забезпечувати можливості для дозвілля і комунікації представникам всіх соціальних груп (в законних межах).
  Саме для того, щоб більш чітко розуміти потреби якомога ширшого кола громадян, проводяться опитування та громадські обговорення, результати яких (в ідеалі) максимально враховуються спеціалістами при проектуванні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *