ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД УКРАЇНИ У КИЄВІ: Регіональний ландшафтний парк "Парк партизанської слави"

Monthly Archives: Травень 2018

Громадськість НЕ погоджувала останню версію Проекту організації території

Сьогодні на засіданні Постійної комісії київської міської ради з питань екологічної політики прозвучала думка, що  громадськість погодила останню версію Проекту організації території нашого РЛП (дивіться відеозапис розгляду питання по ППС).

Заявляємо, що ми, громадськість, НЕ погоджували останню версію Проекту організації території, бо маємо багато зауважень до неї!
окрема, згідно цього проекту організації території, заповідна зона НЕ доходить до жодного з озер — таким чином, ні птахи, ні черепахи не будуть захищені від знищення! (Хоча один з виступаючих на засіданні сказав, що заповідна зона доходить до північного озера і тому черепахи, які в ньому живуть, будуть захищені).

Ось лише частина з зауважень до проекту організації території РЛП ППС, які ми направили Олексію Новікову через його помічника Олександра Жигуна.

Обговорення питань ППС на комісії з питань екологічної політики

засідання постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики
Друзі, у середу, 16 травня, о 14:00 почнеться засідання постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики, на якому, зокрема, заплановано обговорити питання, які стосуються нашого РЛП:

1) Збереження Червонохуторських озер
2) Заборона ремонту РЛП ППС
3) Інші актуальні питання

Адреса заходу: вул. Хрещатик, 36, 4-й поверх, кулуари.

Звертаємо увагу, що перед нашими питаннями стосовно РЛП ППС, на засіданні планують обговорити ряд інших інших проблем.

Засідання підкомітету в парламенті щодо порятунку РЛП

Відбулось засідання парламентського підкомітету, де розглянули питання порятунку регіональних ландшафтних парків міста Києва:

Ігор Луценко, народний депутат: «До нас звернулась громадськість з питання забезпечення керівництвом наших регіональних ландшафтних парків. Виглядає дивним те, що у нас є три РЛП, а адміністрацій у них немає… Як мінімум, забудовникам довелось би з’ясовувати стосунки з адміністраціями, а оскільки їх немає, можна приходити і будувати, хапати там землю та реалізовувати якісь свої плани. Існує такий корупційний ризик».

Олексій Василюк, ВГО «Національний екологічний центр України»: «Громадські організації кожного року звертаються до керівництва міста Києва та до Мінприроди зі схожими за змістом листами: коли ж вже буде вирішене це питання? Коротко про юридичні підстави такого обговорення: є Закон «Про природно-заповідний фонд України», який передбачає можливість створення 11 категорій об’єктів ПЗФ, серед них регіональні-ландшафтні парки. РЛП за змістом – це те саме, що й нацпарк, єдине що він оголошується місцевими, обласними радами, а не Указом Президента…РЛП, яких на сьогодні в Україні є 84, мають в середньому менший штат (близько 25 осіб). Отже в Києві є три РЛП (Дніпровські острови, Партизанської слави, Лиса гора), для яких КМДА не забезпечила відповідно до вимог законодавства створення спеціальних адміністрацій. Це тягне за собою негативні наслідки, а саме неможливість виконання цими об’єктами своїх функцій».